Titulní obrázek

Nissan útočí na Toyotu

Toyota nyní zastupuje první post ve výrobě hybridů. V roce 2016 by ji však mohl sesadit Nissan. V plánu má totiž představení až patnácti hybridních vozů. Toyota by se měla začít otáčet.

Nissan začal vyrábět elektromobily možná až moc rychle. Nabízí elektromobily Leaf, které sice byly pokrokové, moderní a nevypustily ani gram škodlivin, ale nikterak přehnaný zájem o ně nebyl. Strach z omezeného dojezdu většinu ekologicky smýšlejících zákazníků nasměroval buď k Lexusu, nebo Toyotě, které dokázaly elektromotor zkombinovat se spalovacím motorem.

Odvetu si Nissan připravuje na rok 2016, kdy chce do světa vychrlit rovnou 15 různých hybridů. Pochopitelně se do toho započítávají i různé modifikace jednoho modelu, ale i tak jde o číslo nemalé. Toyotě zkrátka nic nedaruje, naopak v konkurenčním boji pořádně přitvrdí.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Společnost chce dále minimalizovat využití omezených přírodních zdrojů a zároveň zákazníkům nabídnout co nejnižší spotřebu paliva u hybridních modelů. To ale neznamená, že by snad zapomněli na své elektromobily. S klesajícími náklady na nové technologie se do auta může nastěhovat lepší elektromotor, který prodlouží dojezd bez navýšení ceny.