Titulní obrázek

Nissan 240Z

Nové modely Toyoty a Subary by mohly získat nechtěného konkurenta. Nissan totiž plánuje levnějšího bratříčka modelu 370Z s menším motorem.

Automobilky Toyota a Subaru se zřejmě s modely GT86 a BRZ trefily náramně do gusta zákazníků. Na kompaktní sporťáky s atmosférickým dvoulitrem vpředu a pohonem zadních kol se objednávky jen hrnou a třeba v USA se zákazníci předhání, kdo zaplatí víc, jen aby měl auto první.

Ostatní konkurenční automobilky zřejmě procitly a zjistily, že se dlouho vyhýbaly segmentu trhu, který by byl jinak velmi úspěšný. Tedy, aspoň tomu všechno nasvědčuje. Teď se prý do hry hodlá připojit Nissan, který údajně zahájil práce na upraveném modelu 370Z.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Nový Nissan má technicky z 370Z vycházet a zřejmě dorazí až v jeho další generaci. Spolu s šestiválcovým 370Z nové generace ale přijde i levnější a menší auto, které dostane slabší motor - zřejmě čtyřválec s turbem. Bude mít kolem 200 koní a zadní kola a manuál. Pravděpodobně se bude jmenovat 240Z, ale klidně i 200SX.