Titulní obrázek

Nový Nissan Pulsar

Japonský výrobce vozů Nissan zveřejnil první fotografii nového modelu Pulsar. Čtyřdveřový vůz je určen hlavně pro australský trh. Bezesporu je však podobný čínskému modelu Sylpha a americké Sentře. Rozdíly lze naleznou pouze v detailech. Zajímavé ale je, že se neshoduje s nedávno představenou ruskou Almerou G11.

Zpočátku bude k mání výhradně zážehová osmnáctistovka a bezestupňová převodovka Xtronic CVT. Australská filiálka ovšem potvrdila, že v budoucnu chystá i pětidveřovou verzi a zážehový turbomotor. Zda ovšem hatchback bude vycházet z řady Tiida/Versa, jejíž prodlouženou platformu Pulsar sdílí, bohužel nevíme.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Auto pro Austrálii má tedy rozvor 2,7 m a je určitě přes 4,6 m dlouhé. Autosalon v Sydney se uskuteční v polovině října a novinka se na trhu objeví začátkem příštího roku. Měla by se dostat také na Nový Zéland. Jméno Pulsar nepoužil Nissan u žádného modelu po pět let. V letech 1978-2007 jej ale neslo šest generací modelů, které jsme v Evropě znali jako Cherry, Sunny a posléze Almera. Nový Nissan Almera je například určen jen Rusům.