Titulní obrázek

Renault-Nissan a Daimler plánují společné projekty

Koncerny Renault Nissan a Daimler mají společné plány. Spojují své síly k vývoji nového zážehového čtyřválce. Carlos Ghosn a Dieter Zetsche, šéfofé koncernů, jsou nadšení.

Týká se dvou nových projektů. Prvním z nich je společný vývoj zážehového čtyřválce, jak moderní doba velí, přeplňovaného turbodmychadlem. Bude mít přímé vstřikování a přinese prý výraznou úsporu paliva a s ním související razantní snížení emisí CO2. Motory se objeví ve vozech značek Renault, Nissan, Mercedes-Benz a zřejmě i Smart během čtyř let, tedy nejpozději v roce 2016.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Trojcípá hvězda pracuje na samočinné převodovce se start-stopem a řazením „by wire“, bez přímých mechanických vazeb. Dle dohody dostane licenci od německé automobilky japonský Nissan, který transmisi bude montovat také do modelů své luxusní odnože Infiniti. Produkce ústrojí poběží v Mexiku u dceřinné společnosti Jatco. Mercedes-Benz a Renault-Nissan chystají spolupráci na kompaktních vozech

Oba generální ředitelé potvrdili, že všechny z původních projektů, které byly oznámeny před dvěma lety, se podařilo splnit a dokončit, případně „jsou na dobré cestě“. Nejnovějším hmatatelným výsledkem je dodávka Citan od Mercedesu, která vznikla na základě Renaultu Kangoo.