Titulní obrázek

Infiniti Q50 a LE

Luxusní odnož Nissanu Infiniti si připravila nový sedan Q50. V nabídce bude i s hybridním pohonem. A na co se můžeme těšit?

Infiniti chce zaútočit na Audi A4, trojkové BMW a Mercedes třídy C. Sestřelit je chce svým novým sedanem Q50, který bude mít narozdíl od Lexusu IS pod kapotou i naftový motor. V tomto případě se bavíme o 2,2 litrovém čtyřválci s přímým vstřikováním. O výkonu se automobilka zatím nezmínila, pouze prozradila emise pod 115 g/km. O řazení se postará buď sedmistupňový automat, nebo vy a šestistupňový manuál.

V případě hybridu budete mít rozhodování značně zjednodušené, nabízet se bude jen s automatickou převodovkou se stejným počtem kvaltů. Ta bude kočírovat stádo 364 koní které dá dohromady 3,5 litrový šestiválec a elektromotor. Infiniti chce navázat na svůj předchozí model M35h, který drží titul nejrychleji zrychlujícího hybridu světa. Nástupce by ho měl předčit, zatím se odhaduje stovka pod 5,5 sekundy, takže to bude docela těsný souboj.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

K vidění byl i koncept LE, který už Infiniti přivezlo loni do Paříže. Je pro automobilku prvním stoprocentním elektromobilem, který nás má připravit na budoucí sériový model. Uvidíme, jestli i ten se bude pyšnit bezdrátovým nabíjením pod které auto umí samo zaparkovat.