Titulní obrázek

Nová generace MPV Nissan Note

V Japonsku se představila nová generace MPV Nissan Note. Na začátek bude mít tříválcové motory i bezestupňovou převodovku CVT. Kralující Hondu Jazz chce opět doplnit nový Nissan Note.

Pokud si přestavíte prostorné auto malého půdorysu, jde o Nissan Note. Model vychází z konceptu Invitation. Ovšem, co nám u vozu bude určitě chybět je dravost. Vytratila se a my nevíme kam. Jinak však bude automobil velmi praktický. Uvnitř najdeme i systém pohledu shora, tedy Aroud View Monitor. Tento systém se dostal do kompaktního auta poprvé. Vůz bude mít i kvalitnější materiály a asi mnoho odkládacích schránek.

Oficiální odhalení proběhlo v Japonsku, k tamnímu trhu se vztahují i informace o motorech, ale dá se počítat, že stejné jednotky se objeví i na starém kontinentě. Na výběr bude za začátku jen ze dvou motorů - a oba budou tříválcové.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Slabší HR12DE dosáhne na 79 koní, zato ten “vrcholný” HR12DDR ze sebe umí vydolovat 97 koní. Ano, je to ten, co se nám v Micře tolik líbil, ale tady se bavíme o větším (a těžším) Nissanu Note. Na finální verdikt si musíme počkat až na příští rok, kdy se rozjede výroba pro Evropu.